TRT Eba Tv Ortaokul

< / > Sitene Ekle
Sitene TRT Eba Tv Ortaokul Canlı Yayını ekle..
Kategori Eğitim

TRT Eba TV ilkokul, ortaokul ve lise eğitim kurumları için değişik kanalları tespit edilen ve televizyon üstünden öğretim inşa etmek emeliyle kurulan kanaldır. Tatil değil uzaktan eğitim sloganıyla yayın yaşamına başlayan kanal hafta içi her sabah yayın yapacaktır.TRT Eba TV Ortaokul, Türkiye Radyo ve Televizyon Müessesesi (TRT) ve Ulusal Eğitim Bakanlığının beraber yaşama geçirdiği uzaktan eğitim projesidir. Bu projede bütün ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için video formatında dersler hazırlandı.


Mart ayında, ülkemizde de görülen ve henüz bütün dünyanın etkilendiği Korona Virüs (Covid-19) salgını nedeniyle bütün eğitim kurumlarında derslere ara verildi. Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 30 Nisana kadar eğitime ara verdiğini söyledi. Eğitim yaşantısının aksamaması için yapılan uzaktan eğitim sistemiyle öğrenciler hanelerinde eğitime devam ediyorlar. Öğrenciler uzaktan eğitimde aldıkları derslerden imtihan olmayacaklar.TRT Eba TV Ortaokul, 23 Mart 2020 tarihinde yayın yaşamına başladı. Öğrenciler, sınıflarına göre belirli saatlerde verilen dersleri takip ediyorlar.Eğitim müfredatıyla paralel giden yayınlarda ortaokul öğrencileri için Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bulgular, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İmam Hatip Ortaokulları için Arapça dersleri yer alıyor. Ders müddetleri 30 dakika olmakla beraber, derslerin nihai on dakikasında konularla alakalı etkinlikler yer alıyor.


Öğrenciler dersleri TRT Eba TV Ortaokul kanalından, takip ediyorlar. Dersleri kaçıran öğrenciler için derslerin bitmesi eşliğinde yeniden yayınları kanal üstünden veriliyor. Saat 09:00’da başlayan dersler sınıflara göre değişik saatlerde bitiyor.Öğrenciler ders programlarını eba.gov.tr adresinde bulabiliyor. Bu arada yeniden derslerinin de bitmesiyle sonrası günün dersleri başlayana kadar, ders uygulamaları televizyon ekranında yayınlanıyor.TRT 3 değişik kanal, HD ve SD seçenekleriyle beraber toplam 6 kanalda uzaktan eğitim yayınları yapıyor. Yayınlar Türksat 4A uydusu üstünden veriliyor.Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda misyon yapmış öğretmenlerin hazırladığı videolarla öğrenciler eğitime verilen arada dahi derslerinden geri kalmıyor. Yayınların kalifiye olması talebelerin derslere katılımını arttırıyor.

TRT Eba TV Ortaokul yayın frekansları ise şöyle;

Türksat Uydu Frekansları;

HD: Alış Frekansı 12 084 MHz Polarizasyon: Yatay (H) Sembol Oranı: 13 750 FEC: 2/3

SD: Alış Frekansı 11 916 MHz Polarizasyon: Dikey (V) Sembol Oranı: 30 000 FEC: 3/4

İletişim Bilgileri

Telefon: 0(312) 463 43 43

Fax: 0(312) 463 49 87

E-mail: [email protected]

Web: http://www.trtizle.com

Adres: TRT Sitesi Turan Güneş Bulvarı 06540 Or-an Ankara

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Henüz Bir İçerik Eklenmemiş

Son Yorumlar