TRT Eba Tv Lise

< / > Sitene Ekle
Sitene TRT Eba Tv Lise Canlı Yayını ekle..
Kategori Eğitim

Koronavirüs (Covid-19) salgını bundan dolayı Dünya genelinde birçok ülkede eğitim öğretime ara verildi. Ülkemizde de bu salgın hasebiyle eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı. Eğitim sürecinin aksamaması için Türkiye Radyo Televizyon Müessesesi (TRT) ve Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın ortak teşebbüsü ile TRT Eba Tv Lise kanalı kuruldu. Hafta içi her sabah yayın gerçekleştirecek kanalda dersler uzaktan video eğitim formatında yapılacaktır.TRT Eba TV Lise kanalı 23 Mart 2020 tarihinde yayın yaşamına başladı. Kanalın açılış konuşmasını Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptı. Nisan ayı bitimine kadar devam etmesi tasarılanan uzaktan eğitim süreci talebelerin kesif katılımı ile devam ediyor.

Öğrenciler eğitimlerini ders programlarından izleyerek eğitim sürecine katılım gösteriyorlar. Derslere evlerinden devam eden öğrenciler uzaktan eğitim sürecinde aldığı eğitimden imtihana tabi olmayacaklar.Ders programlarına eba.gov.tr hesabından ulaşabilecek. Derslerin nihayetinde başlayan yeniden derslerinin bitmesi eşliğinde sonrası güne kadar ders uygulamaları ekranda yayınlanacak.Müfredatla paralel giden yayınlarda lise öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı, İngilizce, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin eğitimini almaktadır. Ayrı olarak İmam Hatip Liseleri ve Meslek Liseleri öğrencileri için mesul oldukları derslerin yayınları yapılmaktadır.

Derslerin müddeti 20 dakikadır. Her dersin nihayetinde 10 dakikalık aktivite kuşağı yayınları yapılmaktadır. Dersler sabah 09:00’da başlayıp sınıf düzeyine göre değişik saatlerde bitmektedir. Derslerin tekrarları kaçıran ya da izlemeyen öğrenciler için derslerin bitmesi ile başlamaktadır.Eğitimleri veren öğretmenler Ulusal Eğitim Bakanlığının kadrosunda tespit edilen sahip olunan öğretmenlerdir. Öğretmenler aktüel eğitim yöntemleri ile derslerini anlatmaktadır.TRT Eba TV Lise değişik platformlardan izlenebileceği gibi web üstünden de izlenebiliyor. Milyonlarca talebe hem işlek olarak tv üstünde hatta yeniden yayınları ve web yolu ile çevrimiçi olarak yayınları kaçırmadan eğitimlerine devam ediyor.

 

ürkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) 3 ayrı kanalın, HD ve SD seçenekleriyle beraber toplam 6 kanalın yayınına başladı. Türksat 4A uydusu üzerinde bulunan kanalların frekans bilgileri aşağıdadır.

TRT Eba TV Lise Türksat Uydu Frekansları;

HD: Alış Frekansı 12 084 MHz Polarizasyon: Yatay (H) Sembol Oranı: 13 750 FEC: 2/3

SD: Alış Frekansı 11 916 MHz Polarizasyon: Dikey (V) Sembol Oranı: 30 000 FEC: 3/4

İletişim Bilgileri

Telefon: 0(312) 463 43 43

Fax: 0(312) 463 49 87

E-mail: [email protected]

Web: http://www.trtizle.com

Adres: TRT Sitesi Turan Güneş Bulvarı 06540 Or-an Ankara

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Henüz Bir İçerik Eklenmemiş

Son Yorumlar